Bursa Mutlu Son Masaj Lami̇a

Bursa mutlu son masaj Akciğerler, oksijeni dışarıdan çıkarmak ve omurgalılarda oluşan karbondioksiti çıkarmak için pompa olarak çalışan bir sistemdir. Solda iki, sağda ise üç lobdan oluşur. Küçük bir sol akciğer, kalpte bir boşluk, yani bir kalp girintisinden kaynaklanır.

Bursa masaj mutlu son

Kaburga kafesinde bulunurlar ve kaburgalar arasında dururlar. Ortada, kalp ve yemek borusu gibi mediastenlerden oluşan iki akciğeri ayıran bir bölge var. Kaburgalar arasında kaburgaların kasları ve diyafram olarak adlandırılan kasların alt kısmı bulunur. Ağızdan veya burnundan gelen hava trakeadan ana bronşlara geçer ve lobun lobundan geçer. Daha sonra bronş bronş, bronş bronşit, terminal bronşiyoller, bronşiyol respiratörü, solunum bronşiyolleri, ductus alveolar ve alveolar uçların hava keseleri.

Bursa masaj salonu

Hava, alveol olarak adlandırılan akciğerin dış duvarına ulaştığında, kalpten akciğerlere giden hava akımı ve aynı zamanda kirli kanı taşıyan kan sistemi, kanı hava keselerine taşır ve oksijenli hava kirli olarak gelir. kan. Oksijen kan ve karbon dioksit yoğunluk farkıyla hava keselerine geçer. Temiz kan, kalbe geri döner ve vücudumuza pompalanır, böylece hücrelerimiz için vazgeçilmez olan oksijen hedefine ulaşırız ve solunumla birlikte karbondioksit havasını çıkarırız. Solunum olayının başarısızlığı hayati bir problemdir, çünkü oksijen depolanamaz ve gerektiğinde alınmalıdır.

Bursa mutlu son

Aksi halde, vücut hücreleri ölmeye başlar, işlevler bitmeye başlar ve ölüm gerçekleşir. Bu akciğerlerin işlevinin önemini göstermektedir. Bursa mutlu son masaj . Vücuttaki 5 litre kanı oksijenlendirmek için, bu kan yaklaşık 100 m2 alana, yani bir tenis kortuna kadar yayılmalıdır. Bu alan akciğerlere uygundur. Akciğerde yaklaşık 300 milyon hava kesesi vardır.