Harmancık Masaj Eli̇f

Harmancık masaj İnsan vücudunun haritasının ayakları altında gizli olduğu sağlık uzmanları tarafından belirtilmektedir. Ayaklarımız altında tüm vücudumuzun organlarına bağlı binlerce sinir ucu bulunmakta ve ayakaltının her bir noktası farklı bölge ve organı temsil etmektedir. İnsan vücudu üzerinde çeşitli manipülasyonlar ile yapılan ve rahatlama sağlayan masaj uygulamalarından en etkili olanlarından birisi refleksoloji teknikleri uygulamasıdır.

Refleksoloji ayak tabanındaki noktalara yapılan baskı yöntemleridir.

Harmancık mutlu son hamam

Ayakaltında bulunan noktaların vücudun farklı yerlerini etkilediği her insan tarafından bilinmektedir. Refleksoloji masaj uygulaması elle yapılmakta ve ayak başparmak altını ovarak başlanır ve tüm ayakaltı ovularak topuklara doğru hareket edilir. Daha sonra topuklardan tekrar ayak parmak uçlarına doğru baskılı bir şekilde ovma işlemleri uygulanır. Ayakaltındaki noktalara baskılar yaparak vücuttaki karşılığı tespit edilmeye çalışılır.

Harmancık hamam sauna

Refleksoloji masaj amacı, ayakaltı sinir uçlarına baskılar yaparak vücudun uyarılması ve sorunlu olan organın aktifleşmesini sağlamaktır. Refleksoloji uygulamaları genellikle kabızlık, yorgunluk, stres kaynaklı çok sayıda hastalıkların tedavi edilmesi, kadın hastalıkları gibi birçok hastalığın tedavisini sağlamak, mevcut olan çeşitli ağrıların hafiflemesini sağlamaktadır. Harmancık masaj .