Mudanya Evde Masaj Beli̇n

İnsanların sağlıklarını koruyabilmek, yaşamlarını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri için ayaklarının sağlıklarına dikkat etmelidirler. Tüm vücudumuzun yükünü çeken ayaklar en fazla yorulan organımızdır ve sürekli dinlenmeye ihtiyacı vardır. İnsan sağlığı açısından büyük önemi olan, insanların dinlenmesini sağlayan en iyi uygulama masaj uygulamalarıdır.

Mudanya mutlu son evde

İnsan vücudu üzerinde bu uygulamaların bölgesel olarak çok sayıda çeşidi bulunmaktadır. Ayaklarımızın sağlığını korumak, onları dinlendirmek için yapılan uygulama çeşidine ise refleksoloji teknikleri denilmektedir.

Mudanya evde mutlu son

Ayaklarımız altında binlerce sinir ucu bulunmakta ve bu sinirler tüm vücudumuzu etkilemektedir.

Refleksoloji masaj teknikleri ayak alt bölgesine uygulanmaktadır. Ayaklarımızın altında tüm vücudumuzun haritasını oluşturan sinir uçları vardır. Mudanya evde masaj . Refleksoloji tekniğinde ayakaltındaki belirli noktalara parmak baskısı yaparak vücudun etkilenen diğer bölgeleri tespit edilir. Ayakaltına yapılan masaj uygulaması, ayak parmakları uç kısımlarından topuk bölgesine doğru yavaş yavaş sıvazlama ile yapılır. ayak altındaki sinir uçları uyarılarak iç organlar ve tüm organların tepki vermesi ve o organlardaki dokuların çalışmaya başlaması sağlanır. Yapılan işlemler en az yarım saat tekrarlanır.