Orhangazi Evde Masaj Belma

İnsanlar sağlıklarını korumak ve günlük yorgunlukları atabilmek için masaj tekniklerinden bazılarını kendi kendilerine veya başkalarının yardımı ile bedenlerine uygularlar. Bu tekniklerin en güzel yanı kolay uygulanıyor olmasıdır. Kendi kendinize yapacağınız birkaç hareket ile tüm vücudunuzu etkileyecek ve uyarıcı etki yapacak tepkileri oluşturabilirsiniz.

Orhangazi mutlu son evde

Genellikle sıvazlama hareketleri ile yapılan bu teknikler deri üzerinde ısınma hissedildikçe vücuttaki etkileri de hissedilmeye başlayacaktır.

uygulamalarda, sıvazlama hareketleri, ritmik ve akıcı olduğunda daha etkili olmaktadır.

Orhangazi evde mutlu son

Sıvazlama hareketleri tekniklerin temelini oluşturmaktadır. Tüm vücut uygulamalarında ya da sırt omuz bölgeleri uygulamalarında yağ kullanılması daha rahat hareket edilmesini ve bir hareketten diğerine geçişi kolaylaştıracaktır. Yapılan uygulamada hareketlerin hızını ve yapılan baskıyı artırarak derin dokular üzerindeki etkisinin artmasını sağlayabilirsiniz. Orhangazi evde masaj .

uygulamalarında, yavaş yapılan hareketlerin sakinleştirici özelliği, sert yapılan hareketlerin ise uyarıcı özelliği olduğu bilinmektedir. Sıvazlama hareketleri ile kan dolaşımının hızlanması ve düzenlenmesi sağlanır, gergin olan kasların tamamen gevşemesi sağlanarak, sinirlerin yatışması sağlanmış olur. Etkili sonuç alabilmek için sıvazlama hareketleri ile vücudun tamamen gevşemesi sağlanmalıdır.